Prírodné materiály si zamilujete

Share

Prírodné materiály neodmysliteľne patria k domácemu dizajnu. Pre naše zdravie a zároveň s vedomím, že náš životný priestor nezaťaží životné prostredie je dobrou voľbou. Správne zvolené prírodné materiály ladia s akýmkoľvek štýlom interiéru a zároveň do vášho domova vnesú pocit harmónie a prepojenia s prírodou.

Pre každý interiér a štýl sa dá nájsť prírodný materiál, ktorý bude po jeho začlenení do vášho domova vyzerať úžasne.

  • pre elegantný, moderný vzhľad vyberajte betón, kov a kameň
  • rustikálnemu štýlu pristane prírodný kameň a drevo
  • minimalizmus doplníte bambusom a plátnom
  • škandinávsky štýl má príznačné kovové a drevené prvky
  • vidieckemu štýlu dominujú drevo, kameň, železo a tkaniny

Drevo, koža, kov, ratan či kameň budú nielen prepájať prírodný dizajn v celom dome, ale budú pôsobiť elegantne, príjemne, či dokonca luxusne. Záleží len na vás, ako dané materiály skombinujete.

K luxusnému štýlu sa hodí mramor či dub, k industriálnemu či minimalistickému štýlu je kombinácia kovu, dreva a skla ako stvorená. Nezabudnite myslieť aj na pridanie rastlín či prírodných dekorácií, drevené a ratanové kochlíky.

Obývacia izba je priestorom pre všetkých. Základné farby voľte svetlé, neutrálne a potom je možné pridať farbu s textúrou a materiálom v súlade s prírodou. Použitie mäkkých materiálov vám pomôže vytvoriť príjemnú atmosféru – kožušinou, vankúšmi, textilo a doplnené korkom a drevom to dosiahnete. Pre dokonalý pocit pridajte kvety, a pocit spojenia s prírodou budete mať priamo v obývačke.

Pre prírodné materiály v spálni sa hodia teplejšie odtiene ale stále používajte neutrálne farby – ideálna je teda hnedá, šedá alebo teplá béžová ako základný odtieň. Na dosiahnutie žiadaného začleňte maximum prírodných materiálov ako sú drevené obklady, drevená posteľ, orechová podľaha. Posteľná bielizeň bude rovnako krásna v súlade s prírodným dizajnom spálne. Minimum dekorácii zaručí čistý, vzdušný priestor a dobrý nočný spánok. Tkaný koberec alebo kožušina je ideálnym doplnkom v spálni ktorý spojí naturálny vzhľad interiéru.

Použitie dreva v kuchyni je ten najlepší spôsob ako dosiahnuť naturálny vzhľad. Drevo ako orech či dub môžete použiť na podlahy, kuchynskú linku či doplnky. Kamenná pracovná doska je tiež ideálna, štýlová a zároveň praktická voľba.  Ak chcete dosiahnuť luxusný vzhľad, skombinujte prírodné materiály s povrchmi s vysokým leskom.

Kúpeľňa je skvelé miesto pre zdôrazňovanie akéhokoľvek prírodného materiálu. Doplnky z kameňa či dreva sú okúzlujúce. 

Prírodné materiály sú vždy jedinečné a vytvárajú z interiéru  domov. Pridajte trochu zelene a váš domov ožije.