Čo môžete očakávať pri práci s návrhárom interiérov

Share

Majte realistické očakávania

Väčšina návrhárov vám povie, že rovnako ako my všetci aj oni radi sledujú televízne programy o rekonštrukciách a dizajnových prerábkach domácností ale ich sledovanosť na trhu spôsobila trochu medvediu službu. Vďaka televíznej mágii návrhári týchto relácií realizujú projekty s extrémne krátkymi termínmi a s rozpočtom, ktoré by v skutočnom svete asi nezrealizovali.

Každý projekt je samozrejme iný. Najlepším spôsobom, ako zvládnuť predpokladaný rozpočet, realizovať vysnívanú prerábku a dodržať termín, je vopred požiadať o tieto informácie od potenciálnych návrhárov. Nebojte sa osloviť viac ako jedného, aby ste získali realistický obraz o tom, čo môžete čakať.

Nájdite si čas a nájdete to správne riešenie

Nie všetci dizajnéri pracujú rovnakým štýlom. Tak ako každý z nás aj každý dizajnér má svoje vlastné jedinečné chute, tipy a obchodné praktiky. Aby ste sa ubezpečili, že váš projekt bude úspešný, je dôležité, aby ste vy a váš dizajnér boli na rovnakej vlne vo všetkých detailoch. Možno budete musieť hľadať a urobiť niekoľko rozhovorov, kým nájdete niekoho, kto je pre vás ten pravý.

V dizajnérskom svete sa tento rozhovor nazýva konzultácia. Môže to byť osobná schôdzka alebo stretnutie uskutočnené cez telefón. Môže byť zaplatené alebo neplatené. Tento čas môžete využiť na požiadanie, aby ste si pozreli ukážky prác dizajnéra, dozvedeli sa viac o jeho postupoch a opýtali sa na obchodné podmienky, napríklad na preferované spôsoby komunikácie a fakturácie.

Tento čas môžete tiež využiť na to, aby vás návrhár spoznal. Pokojne si prineste niekoľko fotografií alebo položiek, ktoré chcete použiť ako inšpiráciu pre dizajn. Dajte návrhárovi vedieť o vašich konkrétnych požiadavkách a osobných preferenciách. Na konci stretnutia by ste mali mať dobrý pocit z toho, či budete vy dvaja dobre spolupracovať.

Na záver

Pre tých, ktorí si nikdy predtým nenajali interiérového dizajnéra, môže byť myšlienka pre takýto postup mimo ich rozpočet, ale v praxi to vôbec nemusí tak byť. Vytvorili sme malého sprievodcu pre prácu s interiérovým dizajnérom, ktorý vám pomôže prvýkrát sa zorientovať. Použite rady v tomto príspevku na  rozhodnutie, či je najatie odbornej pomoci pre vás tou správnou voľbou.